Pomoc obywatelom Ukrainy z niepełnosprawnością III
Miejsce realizacji zadania: woj. mazowieckie,powiat Warszawa, Warszawski Zachodni
Termin realizacji zadania: 01.03.2024 – 30.06.2024
Celem projektu jest udzielenie wsparcia beneficjentom w zdobyciu lub rozwinięciu umiejętności zawodowych, poprawie ich sytuacji zawodowej oraz osiągnięciu zamierzonych celów zgodnie z Indywidualnym Planem Działania.
Grupa docelowa tego projektu skupia się na obywatelach Ukrainy, którzy mają niepełnosprawność i spełniają następujące kryteria:
– Muszą przebywać legalnie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 12 marca 2022 r. dotyczącej pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na Ukrainie.
– Osoby dorosłe muszą posiadać dokument potwierdzający I lub II stopień niepełnosprawności zgodnie z ukraińskim systemem orzekania o niepełnosprawności. Dla osób małoletnich, dokument taki również jest wymagany, a w przypadku jego braku można przedstawić oświadczenie lub oświadczenie opiekuna o posiadaniu takiego dokumentu.
Zaplanowane działania w ramach projektu:
Dostęp do tłumacza: Zapewnienie tłumacza dla osób używających języka ukraińskiego lub rosyjskiego, oraz dla osób niesłyszących – tłumacza języka migowego, w celu ułatwienia komunikacji.
Pomoc prawna: Zapewnienie dostępu do wsparcia prawnego w kwestiach związanych z prawami i obowiązkami związanymi z podjęciem pracy, w tym udzielanie porad prawnych i rozwiązywanie problemów prawnych dotyczących zatrudnienia.
Doradztwo zawodowe: Udzielanie wsparcia w rozwoju zawodowym, pomagając w wyborze zawodu, rozwoju kariery oraz przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych. Zapewnienie dostępu do specjalistycznego doradztwa zawodowego i pośrednictwa pracy.
Indywidualny Plan Działania (IPD): Ocena i stworzenie spersonalizowanego planu działania, uwzględniającego potrzeby rehabilitacyjne i określającego konkretne kroki do podjęcia w celu rozwoju lub poprawy umiejętności zawodowych i sytuacji zawodowej.
Wsparcie trenera pracy: Udzielanie wsparcia w znalezieniu praktyki zawodowej lub zatrudnienia, w tym pomoc w przygotowaniu dokumentów i wsparcie w procesie rekrutacji.
Kurs Języka Polskiego: Umożliwienie uczestnictwa w kursie języka polskiego w celu ułatwienia komunikacji i zwiększenia szans na zatrudnienie poprzez poprawę umiejętności językowych.
Organizacja Stażu: Zapewnienie możliwości odbycia stażu zawodowego w celu zdobycia praktycznego doświadczenia zawodowego i nawiązania kontaktów zawodowych. Organizacja stażu będzie dostosowana do indywidualnych celów i potrzeb uczestnika.
Zmiana społeczna, która zostanie osiągnięta poprzez realizację zadania:
Celem tych działań jest poprawa sytuacji zawodowej uczestników programu poprzez zdobycie lub rozwinięcie umiejętności zawodowych. Przewiduje się, że uczestnicy będą w stanie skuteczniej konkurować na rynku pracy, znaleźć zatrudnienie i utrzymać się na nim długoterminowo. W rezultacie oczekuje się redukcji bezrobocia, wzrostu samodzielności zawodowej oraz poprawy warunków życia uczestników i ich rodzin.
Jak się zgłosić?
Wypełnij nasz formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/GN49P2L5HrH5ioGE7
Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji, prosimy o kontakt:
📞Telefon kontaktowy: 576 588 500
💌Adres e-mailowy: z.hrianka@lubimisie.orgz.hrianka@lubimisie.org
Projekt jest finansowany ze środków pochodzących z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Chętnie ci pomożemy!
Skontaktuj się z nami jezeli potrzebujesz informacji o nas lub projektach prowadzonych przez naszą fundację.
Telefon
+48 575 990 977
Adres rejestrowy siedziby
Ul. 11 listopada 22/4
03- 436 Warszawa
Adres biura Projektów
Panieńska 1A/76
03-704 Warszawa
Dane rejestrowe
KRS: 0000901020
REGON: 389224040
NIP: 5751903426
Konto
BANK: PKO BP
NR: 03 1020 1664 0000 3402 0649 9109